Nowy peron na Kłodzko Miasto

Brak komentarzy
Na przystanku Kłodzko Miasto zakończył się kolejny etap przebudowy, podróżni wsiadają do pociągów z nowego peronu. 

Na nowym peronie ustawiona została szeroka wiata, zamontowane oświetlenie i zegary. Wkrótce pojawią się ławki. Szykowane jest oznakowanie, tablice kierunkowe oraz gabloty z rozkładami jazdy. Wejście na peron poprowadzone jest schodami od przejścia pod torami. W przejściu wykonawca szykuje powierzchnię do ułożenie płytek ściennych i podłogowych. Wykonano już prace odwadniające i izolacyjne. 

Kontynuowana jest przebudowa dotychczasowego peronu nr 1. Podróżni zyskają dodatkowe wygodne wejście pochylnią od ul. Lutyckiej i ul. Kościuszki. Wykonana jest już betonowa nawierzchnia i obrzeża. 

Na obu peronach (dotychczasowym nr 1 oraz nowym nr 2) windy będą ułatwiały dostęp do pociągów szczególnie podróżnym o ograniczonych możliwościach poruszania się. Są już wybudowane szyby windowe naprzeciw schodów z przejścia tunelowego. 

Pomiędzy stacją Kłodzko Główne a posterunkiem technicznym Kłodzko Nowe zostały ułożone dwa nowe tory. Zamontowana została sieć trakcyjna. Kontynuowane są roboty przy rozbudowie układu torowego. Budowane są trzy nowe tory, które będą zelektryfikowane. Zamontowanych zostanie 9 rozjazdów z urządzeniami elektrycznego ogrzewania, co zapewni sprawne podróże w warunkach zimowych. 

Dotychczasowy przystanek Kłodzko Miasto w 2021 roku będzie już stacją. Pociągi będą mogły tu kończyć i rozpoczynać bieg. Ruch pociągów w rejonie stacji będzie prowadzony z nowej nastawni. W budynku kończą się prace.

(wg informacji prasowej PKP PLK / fot. archiwum PKP PLK)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz