5 najpiękniejszych tras na jednym bilecie

Brak komentarzy
Czy zastanawialiście się, jak przejechać wszystkie 5 tras, które proponujemy w naszym przewodniku na jednym bilecie? To możliwe. I wystarczy na to 1 weekend i bilet "Podróżuj z KD" za 35 zł.

Proponujemy zacząć od Szklarskiej Poręby. Można się do niej dostać jednym z pociągów regionalnych z Wrocławia (ostatni o 17.11) lub Jeleniej Góry (ostatni o 19:28). Jeśli przyjeżdżacie spoza Dolnego Śląska to zapewne będziecie musieli zdecydować się na przesiadkę w którymś z tych miast, chociaż jeśli jesteście z Wielkopolski lub Mazowsza to pamiętajcie, że do Szklarskiej Poręby docierają też bez pośrednie pociągi z Poznania (Polregio) i Warszawy (PKP Intercity). Nocleg w Szklarskiej Porębie można znaleźć bardzo łatwo, są setki propozycji od tych najtańszych po te najbardziej luksusowe.

Lewin Kłodzki: SA134-003 z Wrocławia + SA135-007 z Legnicy jako pociąg osobowy KD 69301 ZIELENIEC do Kudowy-Zdroju / fot. Tomáš Ságner, 17 stycznia 2016 roku

Po dobrym śniadaniu w sobotę możecie wyjechać na pierwszy odcinek Szklarska Poręba - Jelenia Góra. Proponujemy pociąg o 10:43, tak aby w Jeleniej Górze złapać przesiadkę na weekendowy pociąg do Trutnova o 11:43 i od razu zaliczyć drugą trasę Sędzisław - Lubawka. W Lubawce będziemy mieli 2 godziny na zwiedzanie lub małe co nieco.

O 15:11 wracamy tym samym pociągiem do Sędzisławia, gdzie przesiadamy się na pociąg w kierunku Wrocławia Głównego aby dojechać do stacji Wałbrzych Główny. Tam możemy wsiąść w pociąg do Kudowy-Zdroju aby przejechać trzeci odcinek opisany w naszym przewodniku, trasę Wałbrzych Główny - Nowa Ruda. O 18:11 docieramy do Polanicy-Zdroju, gdzie proponujemy zatrzymać się na kolejny nocleg. Ofert noclegowych w Polanicy-Zdroju jest również bardzo wiele.

W niedzielę uzdrowiska budzą się bardzo leniwie, więc i my Was nie będziemy poganiać. Proponujemy wybrać pociąg o 12:24 do Kudowy-Zdroju aby przejechać czwarty odcinek Polanica-Zdrój - Kudowa-Zdrój. Można też wybrać się wcześniejszym pociągiem o 10:02 aby zrobić sobie dwugodzinną przerwę na zwiedzanie, w którym z pozostałych uzdrowisk - Dusznikach-Zdroju lub Kudowie-Zdroju.

Z Kudowy-Zdroju wracamy o 13:19 pociągiem w kierunku Wrocławia Głównego. Na stacji Kamieniec Ząbkowicki przesiadamy się do pociągu z Międzylesia do Legnicy o 16:12 aby przejechać ostatni z opisywanych przez nas odcinków Ząbkowice Śląskie - Świdnica. W Świdnicy dworzec jest w centrum miasta, jakieś 5 minut od rynku, a więc 2 godziny wystarczy w zupełności na obiad i spróbowanie najstarszego na Dolnym Śląsku świdnickiego piwa.

O 19:35 jest pociąg do Wrocławia, skąd można już wrócić do siebie, aby zacząć planować kolejną wycieczkę na Dolny Śląsk. A do zwiedzenia jest tu nie mało i do wielu miejsc można dotrzeć koleją. W wydawanym przez nasz od 3 lat przewodniku "Koleją po Dolnym Śląsku" znajdziecie opisy wszystkich tras kolejowych na Dolnym Śląsku wraz z wyszczególnieniem atrakcji turystycznych zlokalizowany w okolicach poszczególnych stacji i przystanków.

(kliknij aby przejść do pobierania pliku)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz