5 najpiękniejszych tras: już w sierpniu!
Wydany przez nas w zeszłym roku przewodnik "Koleją po Dolnym Śląsku: 5 najpiękniejszych tras" cieszył się Waszym ogromnym zainteresowaniem, stąd przyszedł czas na reedycję. Tym razem pokażemy Wam pięć najciekawszych wycieczek pieszo-rowerowych po Dolnym Śląsku.Nasz projekt to odpowiedź na problemy ze słabo rozwiniętą ofertą turystyczną regionu, w tym – niepełnym wykorzystaniem olbrzymiego potencjału turystycznego województwa. Od czterech lat staramy się zachęcać do korzystania z transportu zbiorowego (kolejowego), co jest także działaniem na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego transportu.
Ludwikowice Kłodzkie, 7 października 2017 roku / fot. Piotr Weber |
Nasze przewodniki online oraz zeszłoroczny przewodnik papierowy spotkały się z Waszym ogromnym zainteresowaniem i odebraliśmy mnóstwo pozytywnych informacji zwrotnych, za które bardzo dziękujemy. Otrzymywaliśmy sporo zamówień na kolejne egzemplarze papierowe, także po wyczerpaniu nakładu i bardzo żałujemy, że nie mogliśmy Wam już ich wysłać. Cały czas dostępna jest jednak wersja online Koleją po Dolnym Śląsku: 5 najpiękniejszych tras.
Wskazująca podstawowe kierunki rozwoju Dolnego Śląska Strategia Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 docenia wagę turystyki i zrównoważonego transportu w rozwoju regionu.
Zgodnie z nią region posiada wszechstronny potencjał turystyczny (kultura, zabytki, walory naturalne, transgraniczne położenie), który to potencjał decyduje, że na Dolnym Śląsku na brak turystów nie można narzekać, co znajduje wyraz w ciągle wzrastającej ich liczbie.
Ogorzelec, linia 308, luty 2004 roku / fot. Bogdan Adler |
Z uwagi na dość gęstą sieć kolei na Dolnym Śląsku oraz ich położenie w pobliżu ciekawych tras turystycznych i miejscowości oferujących turystom wiele atrakcji, warto chcemy promować inicjatywy, które łączą potencjał turystyczny regionu z możliwościami, jakie daje kolej. Stąd właśnie wydawany od 2015 roku przez Instytut Dolnośląski przewodnik Koleją pod Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że wydawanie takiego przewodnika z położeniem nacisku na istotny dzisiaj dla regionu temat linii kolejowych, ich potencjału i możliwości wykorzystania, z pewnością zainteresuje zarówno mieszkańców, jak i turystów – także tych potencjalnych – naszym regionem.
Wałbrzych Główny, 10 maja 2017 roku / fot. Mateusz Słobodzian |
- Szklarska Poręba - Polana Jakuszycka (pociągiem) i powrót na pieszo przez Szrenicę
- Jaworzyna Śląska - Świdnica (pociągiem) i spacer po Świdnicy
- Wałbrzych - Mieroszów (pociągiem) i powrót na pieszo przez Sokołowsko
- Ząbkowice Śląskie - Bardo (pociągiem) i spacer na Kalwarię lub spływ przełomem bardzkim
- Jelenia Góra - Janowice Wielkie (pociągiem) i powrót na pieszo przez Dolinę Pałaców i Ogrodów
Subskrybuj:
Komentarze do posta
(
Atom
)
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz