Motoraczek w Dolinie Bobru [zdjęcia+film]

5 komentarzy
O tym, że mała Gmina Wleń potrzebuje Waszej pomocy, pisaliśmy dwa tygodnie temu. Zapomnieli o niej wszyscy. PKP Polskie Linie Kolejowe SA udają, że utrzymują tory w dobrym stanie, Koleje Dolnośląskie S.A. udają, że chcą realizować połączenia.

Jednak burmistrz Artur Zych nie poddaje się. Dziś (4 grudnia) odbył się testowy przejazd czeskim motoraczkiem SKPL, co może będzie krokiem do wznowienia regularnych połączeń kolejowych. Mamy tak na gorąco kilka zdjęć specjalnie dla Was.

🎥 Andrzej Sibilski, 4 grudnia 2017 roku

Marczów

Marczów

Marczów
Pilchowice Nielestno

Pilchowice Zapora

Pilchowice Zapora

Wleń

Wleń

Wleń

🎥 Paweł Klucznik, 4 grudnia 2017 roku5 komentarzy :

 1. motorak dotarl tylko do Wienia, czy dalej do Lwowka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Lwówka, conajmniej. Chcialem podbiec ale po zaparkowaniu auta juz zniknal z peronu:)

   Usuń
 2. Boże , jaka piękna linia kolejowa i ten mój ukochany motoraczek :p . Coś pieknego :).

  OdpowiedzUsuń
 3. A to że Koleje Dolnośląskie nawet autobusami nie chcą obsługiwać połączeń do Lwówka Śląskiego, bowiem od wejścia w życie obecnego rozkładu jazdy zawiesiły nawet autobusy kursujące tą trasą jako komunikacja zastępcza, to też wina PKP PLK i złego stanu torów? Czy likwidacja autobusów zastępczych, która spowoduje że mieszkańcy, turyści i media łatwiej zapomną o pociągach kursujących niegdyś tą trasą, to jest odpowiedź KD na zwiększone ostatnio zainteresowanie tą linią wśród lokalnych samorządów i mediów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kilka razy jechałem żółtym autobusem Kolei Dolnośląskich do Lwówka i frekwencja była całkiem spora (porównywalna z autobusami PKS). Też nie rozumiem tej likwidacji. Albo złośliwość kolei Dolnośląskich albo znaleźli sobie nową "zabawkę" - autobusy do dużo popularniejszego Karpacza, gdzie przecież nie ma żadnych problemów z dojazdem komunikacją publiczną. Czy ta firma dba o transport dla mieszkańców czy tylko własną promocję??

   Usuń